Kontakt Dofinansowanie/BUR
Home   /   Nasza metodyka

Model SEB

Model SEB – Szkolenia Efektywne Biznesowo

Proponowane przez nas szkolenia i programy rozwojowe realizowane są zgodnie z metodyką SEB (Szkoleń Efektywnych Biznesowo), która bezpośrednio wpływa na efektywność procesu szkoleniowego. Model SEB jest autorskim rozwiązaniem Pawła Kopijera zbudowanym w oparciu o 2 najbardziej uznane na świecie kanony szkoleniowe – model oceny efektywności D. Kirkpatricka i model procesu szkoleniowego L. Rae. Model SEB zawiera bogaty zestaw sprawdzonych narzędzi, do realizacji procesów szkoleniowych, dając możliwość wyboru i elastycznego dopasowania do specyfiki klienta.

Model SEB ma 2 główne funkcjonalności:

• stanowi doskonałe narzędzie do usprawniania sposobu realizacji każdego rodzaju projektu szkoleniowego – może stanowić podstawę i punkt odniesienia do budowy własnej procedury szkoleniowej lub firmowego standardu realizacji szkoleń, nastawionych jednoznacznie na korzyści biznesowe

• stanowi wsparcie i podpowiedź do zaprojektowania procesu pełnej (na wszystkich poziomach modelu Kirkpatricka) oceny efektywności realizowanych w firmie szkoleń – może stanowić podstawę i punkt odniesienia do budowy własnej procedury oceny efektywności szkoleń oraz systemu kontroli i raportowania o efektach dla kadry kierowniczej i zarządu

Poniższy schemat obrazuje wzajemne zależności poszczególnych elementów, tworząc całą strukturę Modelu SEB

Respect Sp. z o.o. jest obecnie jedną z kilku firm szkoleniowych w kraju certyfikowaną w metodyce SEB, proces certyfikacji został zakończony w 2015.

Respect posiadając certyfikat standardu SEB:

  • trafnie definiuje biznesowy wymiar celów szkoleniowych

  • dokonuje analizy potrzeby szkoleniowej jako potrzeby wsparcia biznesu
  • planuje kompleksowy proces oceny efektywności szkolenia na wszystkich 4 poziomach Kirkpatricka
  • projektuje narzędzia wsparcia efektywności wdrażania kompetencji na stanowisku pracy
  • wzmocnią wizerunek HR jako partnera biznesowego

 

 

 

Kontakt
    Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.