Kontakt Dofinansowanie/BUR

Efektywność zespołów

Czy Twój zespół gotowy jest na wyzwania biznesowe 21 wieku? Jak zbudować zwycięski zespół w niepewnych czasach? Co wyróżnia efektywny i silny zespół w organizacji?
W 21 wieku zbudować efektywny zespół pracowniczy, to nie lada wyzwanie dla liderów i menedżerów. W świecie rosnącej niepewności i złożoności biznesu, w szybko zmieniającej się rzeczywistości VUCA, efektywne zespoły stają się kluczowymi filarami silnej, dobrze zorganizowanej i zwinnie działającej firmy. Ważnym jest zrozumienie wyzwań z jakimi mierzą się współczesne organizacje w budowaniu efektywnych zespołów.
Wyzwania zespołów w świcie VUCA:
Rzeczywistym miernikiem efektywności pracy zespołu jest to, czy osiąga on zakładane cele i rezultaty. Wg P. Lencioniego, zespół aby stał się efektywny, musi przezwyciężyć 5 dysfunkcji pracy zespołowej tj.:
Dobra komunikacja, prawidłowy przepływ informacji to podstawa budowy zaangażowanego i współpracującego zespołu. Pracownicy oczekują obiektywnego traktowania, jasnych zasad współdziałania, chcą by im pozwolić na samodzielność i kreatywność w pracy. Ważne w zespole jest każde ogniwo, dlatego musimy poznać jego mocne i słabe strony, style zachowań jego członków w różnych sytuacjach. Pozwala to na przydzielanie właściwych zadań i odpowiedzialności, zwiększa gwarancję wspólnego sukcesu, który buduje jedność w zespole. Zespół potrzebuje też otwartych i empatycznych relacje, które należy zbudować, zarówno pomiędzy samymi członkami zespołu, jak i przełożonymi. Partnerstwo w relacjach to podstawa dzisiejszego zarządzania. Czasy autorytarnego zarządzania odchodzą do lamusa, a wierne im organizacje przestają być skuteczne i konkurencyjne.

Cechy efektywnego zespołu to:

Przedstawione poniżej obszary i tematy szkoleniowe mają na celu pomóc zwiększyć efektywność pracy Waszych zespołów oraz stać się bardziej skutecznymi i zwinnymi w działaniu w obecnym, niepewnym i dynamicznie zmieniającym się świecie, nazywanym VUCA

OBSZARY SZKOLENIOWE

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.