Kontakt Dofinansowanie/BUR

Efektywność liderów i organizacji

Jak stać się zwinnym liderem i skutecznie zarządzać organizacją w świcie VUCA? Jak być autentycznym przywódcą i przeprowadzić ludzi przez niepewny czas? Jakich nowych kompetencji potrzebują organizację i rynek pracy 21 wieku?
Współczesne organizacje potrzebują na wszystkich szczeblach zarządzania zwinnych, silnych i odpornych Liderów, którzy w obliczu tak dużej zmienności świata, potrafią wyznaczyć jasny kierunek i cele do jakich organizacja i jej ludzie mają zmierzać. Skuteczni Liderzy potrafią zainspirować i zaangażować ludzi do podążania w wyznaczonym kierunku, ale jednocześnie potrafią zrozumieć potrzeby i silne emocje, czy frustrację z jakimi mierzą się ich pracownicy, wynikającą z dużej niepewność i niestabilności warunków w jakich realizują codzienne zadania.

Świat VUCA wymaga ogromnej elastyczności, szybkiego reagowania na zmiany, podejmowania właściwych decyzji, często nie mając wpływu i pełnej kontroli na sytuacje jakie nas spotykają. W takim środowisku funkcjonują dzisiejsze organizacje. Dlatego coraz bardziej cenioną kompetencją liderów oraz cechą współczesnych organizacji jest bycie zwinnym.
Zwinna organizacja to taka, która jest elastyczna, szybko dostosowuje się do sytuacji i potrzeb rynku, jest otwarta na głosy pracowników, klientów, dostawców, opiera się na pracy w rozproszonym zespole, odważnym, ale i empatycznym przywództwie. Coraz ważniejsze staje się szybkie tworzenie i testowanie rozwiązań, modyfikowanie ich zgodnie z głosem klienta. W takim podejściu ważna jest akceptacja dla popełniania błędów, która jest kluczowa dla procesu uczenia się i ciągłego doskonalenia produktów/usług, przebiegu procesów i sposobu pracy ludzi.
Zwinność jest jedną z kluczowych kompetencji, która jest niezbędna w dzisiejszym świecie VUCA. Zwinność odnosi się zarówno do jednostek, zespołów, jak i organizacji. Ale zanim organizacja stanie się zwinną, wymagana jest zmiana sposobu myślenia pracowników i zespołów oraz zmiana sposobu działania organizacji, stworzenie odpowiednich warunków do tego, aby ludzie mogli pracować w sposób zwinny.

Zwinne podejście w świcie VUCA oznacza:

Przedstawione poniżej obszary i tematy szkoleniowe mają na celu wzmocnić kompetencje przywódcze, szczególnie te które są kluczowe dla zwinnego zarządzania organizacją i ludźmi. Poniższe programy szkoleniowe pozwolą również zwiększyć skuteczność i efektywność zarzadzania Waszych liderów w obecnym, niepewnym i dynamicznie zmieniającym się świecie, nazywanym VUCA.

OBSZARY SZKOLENIOWE

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.